Bílé Karpaty

Oblast Bílé Karpaty se rozkládá na území Jihomoravského a Zlínského kraje a Trenčianskeho a Trnavského kraja. Právem patří mezi oblasti jihovýchodní Moravy a západního Slovenska, která má co turistům nabídnout.

Ti si mohou vychutnat jedinečné krásy místní přírody, mohou navštívit řadu kulturních památek a zajímavostí a taktéž se nechat pohltit atmosférou lidových slavností a obyčejů. O jedinečnosti krajiny svědčí i fakt, že Bílé Karpaty byly vyhlášeny v roce 1996 organizací UNESCO biosférickou rezervací.

Z historických památek stojí jistě za návštěvu jediný mlýn holandského typu na Moravě v Kuželově, dále pak novogotický zámek Nový Světlov v Bojkovicích, zřícenina románského hradu v Brumově a památky lidové architektury ve strážnickém skanzenu, na Horňácku, Uherskobrodsku či na Kopanicích. K nejznámějším folklorním akcím regionu patří Kopaničárské slavnosti (Starý Hrozenkov), Festival masopustních tradic (Strání), Horňácké slavnosti (Velká nad Veličkou) a pak mezinárodní folklorní festival ve Strážnici a v Myjavě. K posilování vzájemných vztahů mezi Čechy a Slováky přispívá každoročně konaná akce s názvem Slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Velké Javořině.

Na své si přijdou v Bílých Karpatech nejen turisté, ale i cykloturisté. Ti si mohou projet buď dálkovou Beskydsko-karpatskou magistrálu, nebo využít nabídky celé řady regionálních cyklostezek. Zimní dovolenou můžete prožít v několika lyžařských střediscích, a to jak na české, tak i na slovenské straně. Možnosti běžeckého lyžování jsou široké, a to jak na upravených, tak i neupravených trasách, pěkné trasy se dají najít prakticky ve všech částech Bílých Karpat. Proto neváhejte a přijeďte se k nám podívat.

Kontaktní údaje

Mobil:
516472235
Email:
rudolfova.martina@npu.cz
URL adresa:
www.zameklysice.cz

Ukázky