Pohodová turistika v Bílých Karpatech po celý rok

Je jedno jestli je zrovna letní nebo zimní sezóna. Lidské tělo potřebuje bez ohledu na roční období dostatek pohybu. Oblast Bílých Karpat se rozléhá na pomezí České a Slovenské republiky a je typickým příkladem toho, že se dá vytvořit turistický okruh s maximálním využitím po celý rok bez ohledu na počasí. Pěší turistika, jízdní kolo, ale i běžky. V Bílých Karpatech si přijdou na své milovníci jakékoliv formy aktivity.

Bílé Karpaty vám nabídnou hned několik turistických okruhu s celoročním využitím

Mezi kopci Bílých Karpat se nachází hned několik turistických okruhů, které jsou vhodné pro turistiku na horských bicyklech, pěší turistiku nebo pro zimní aktivní oddych na běžkách. Spolu s pohledem na jedinečnou přírodu a malebné domky v nádherné scenérii zde na vás čeká početné množství naučných chodníků, kde se dozvíte vždy něco navíc o dané lokalitě a obcích v ní ležících. Úplně největší trasu tvoří Bělokarpatská běžkařská magistrála, která zahrnuje celkem až 35 kilometrů tratí. Pokud si netroufnete na tak dlouhý okruh, můžete využít i několik mnohem kratších jako třeba Novolhotsko-staromyjavský okruh či Horňácko-kopaničárský okruh. Po většinu zimní sezónu je část těchto okruhů udržována a upravována rolbou, což vytváří celkem ideální podmínky pro pohodové chvíle strávené na běžkách.

Bílé Karpaty

Oblast Bílé Karpaty se rozkládá na území Jihomoravského a Zlínského kraje a Trenčianskeho a Trnavského kraja. Právem patří mezi oblasti jihovýchodní Moravy a západního Slovenska, která má co turistům nabídnout. Ti si mohou vychutnat jedinečné krásy místní přírody, mohou navštívit řadu kulturních památek a zajímavostí a taktéž se nechat pohltit atmosférou lidových slavností a obyčejů. O jedinečnosti krajiny svědčí i fakt, že Bílé Karpaty byly vyhlášeny v roce 1996 organizací UNESCO biosférickou rezervací. Z historických památek stojí jistě za návštěvu jediný mlýn holandského typu na Moravě v Kuželově, dále pak novogotický zámek Nový Světlov v Bojkovicích, zřícenina románského hradu v Brumově a památky lidové architektury ve strážnickém skanzenu, na Horňácku, Uherskobrodsku či na Kopanicích. K nejznámějším folklorním akcím regionu patří Kopaničárské slavnosti (Starý Hrozenkov), Festival masopustních tradic (Strání), Horňácké slavnosti (Velká nad Veličkou) a pak mezinárodní folklorní festival ve Strážnici a v Myjavě. K posilování vzájemných vztahů mezi Čechy a Slováky přispívá každoročně konaná akce s názvem Slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Velké Javořině. Na své si přijdou v Bílých Karpatech nejen turisté, ale i cykloturisté. Ti si mohou projet buď dálkovou Beskydsko-karpatskou magistrálu, nebo využít nabídky celé řady regionálních cyklostezek. Zimní dovolenou můžete prožít v několika lyžařských střediscích, a to jak na české, tak i na slovenské straně. Možnosti běžeckého lyžování jsou široké, a to jak na upravených, tak i neupravených trasách, pěkné trasy se dají najít prakticky ve všech částech Bílých Karpat. Proto neváhejte a přijeďte se k nám podívat.