Je jedno jestli je zrovna letní nebo zimní sezóna. Lidské tělo potřebuje bez ohledu na roční období dostatek pohybu. Oblast Bílých Karpat se rozléhá na pomezí České a Slovenské republiky a je typickým příkladem toho, že se dá vytvořit turistický okruh s maximálním využitím po celý rok bez ohledu na počasí. Pěší turistika, jízdní kolo, ale i běžky. V Bílých Karpatech si přijdou na své milovníci jakékoliv formy aktivity.
Bílé Karpaty vám nabídnou hned několik turistických okruhu s celoročním využitím
Mezi kopci Bílých Karpat se nachází hned několik turistických okruhů, které jsou vhodné pro turistiku na horských bicyklech, pěší turistiku nebo pro zimní aktivní oddych na běžkách. Spolu s pohledem na jedinečnou přírodu a malebné domky v nádherné scenérii zde na vás čeká početné množství naučných chodníků, kde se dozvíte vždy něco navíc o dané lokalitě a obcích v ní ležících. Úplně největší trasu tvoří Bělokarpatská běžkařská magistrála, která zahrnuje celkem až 35 kilometrů tratí. Pokud si netroufnete na tak dlouhý okruh, můžete využít i několik mnohem kratších jako třeba Novolhotsko-staromyjavský okruh či Horňácko-kopaničárský okruh. Po většinu zimní sezónu je část těchto okruhů udržována a upravována rolbou, což vytváří celkem ideální podmínky pro pohodové chvíle strávené na běžkách.
Bílé Karpaty
Oblast Bílé Karpaty se rozkládá na území Jihomoravského a Zlínského kraje a Trenčianskeho a Trnavského kraja. Právem patří mezi oblasti jihovýchodní Moravy a západního Slovenska, která má co turistům nabídnout. Ti si mohou vychutnat jedinečné krásy místní přírody, mohou navštívit řadu kulturních památek a zajímavostí a taktéž se nechat pohltit atmosférou lidových slavností a obyčejů. O jedinečnosti krajiny svědčí i fakt, že Bílé Karpaty byly vyhlášeny v roce 1996 organizací UNESCO biosférickou rezervací. Z historických památek stojí jistě za návštěvu jediný mlýn holandského typu na Moravě v Kuželově, dále pak novogotický zámek Nový Světlov v Bojkovicích, zřícenina románského hradu v Brumově a památky lidové architektury ve strážnickém skanzenu, na Horňácku, Uherskobrodsku či na Kopanicích. K nejznámějším folklorním akcím regionu patří Kopaničárské slavnosti (Starý Hrozenkov), Festival masopustních tradic (Strání), Horňácké slavnosti (Velká nad Veličkou) a pak mezinárodní folklorní festival ve Strážnici a v Myjavě. K posilování vzájemných vztahů mezi Čechy a Slováky přispívá každoročně konaná akce s názvem Slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Velké Javořině. Na své si přijdou v Bílých Karpatech nejen turisté, ale i cykloturisté. Ti si mohou projet buď dálkovou Beskydsko-karpatskou magistrálu, nebo využít nabídky celé řady regionálních cyklostezek. Zimní dovolenou můžete prožít v několika lyžařských střediscích, a to jak na české, tak i na slovenské straně. Možnosti běžeckého lyžování jsou široké, a to jak na upravených, tak i neupravených trasách, pěkné trasy se dají najít prakticky ve všech částech Bílých Karpat. Proto neváhejte a přijeďte se k nám podívat.